Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu Limitless Makers 2.0 Programı, Bakırköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Programa ESB Genel Sekreteri Sn. Ömer Faruk Sorgun da konuşmacı olarak katıldı.

Program, seçilmiş liseli gençlere yönelik hazırlanmış, genel hatlarıyla 21. yüzyıl yetkinliklerinin neler olduğu, gençlerin, çağımızın iletişim araçlarını ve bu iletişim araçlarıyla gelen fırsatları nasıl değerlendirmesi gerektiği yönünde yol gösterici bir amaçla düzenlendi.

Erişim Sağlayıcıları Birliği etkinliğe ‘Güvendekal’ markası ve ekibiyle destek olurken son teknoloji ile donatılmış ‘Güvenli İnternet Tırı’nı da gençlerin hizmetine sundu.

Programa farklı alanlardan birçok konuşmacı ve eğitmen katırken Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) Genel Sekreteri Ömer Faruk Sorgun da konuşmacılar arasında yer aldı. 

Zaman zaman soru cevap şeklinde geçen söyleşide Sorgun, gençlere, sosyal medya kullanımında dikkat etmeleri gereken noktaları anlatarak sosyal medyanın sağlıklı kullanımı noktasında önerilerde bulundu.

Konuşmasının sonunda gençlerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Sorgun, geleceğimizin gençlerin avucunda olduğunu ve çok çalışmaları gerektiğini belirterek programda emeği geçen, başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, tüm paydaşlara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.