Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Temmuz 2023’te düzenlediği Limitless Makers 2.0 Programı, Rize Fındıklı’da gerçekleşti. Program, seçilmiş liseli gençlere yönelik düzenlenmiş olup 21. yüzyılın bilim ve teknolojide sağladığı yetkinlikler; çağın iletişim araçlarını kullanma yol ve yöntemleri; bu iletişim araçlarıyla gelen fırsatların nasıl değerlendirilmesi gerektiği konusunda bu gençlere rehberlik etti. Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB), söz konusu programa ve içerisindeki etkinliklere “Güvendekal” markası ve ekibiyle destek olurken son teknolojiyle donatılmış “Güvenli İnternet Tırı”nı da gençlerin hizmetine sundu.

Erişim Sağlayıcıları Birliği ve Güvendekal ekibi, temmuz ayı boyunca devam eden kampın son haftasına alanında uzman eğitmenler ve onların kampa yönelik hazırladığı profesyonel içeriklerle katılım sağladı. Programa katılan farklı alanlardan pek çok uzman konuşmacı ve eğitmenin yanı sıra Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Ömer Faruk SORGUN da “Yapay Zekâ ve Sosyal Medya” konularıyla söz konusu konuşmacılar arasında yer aldı. Sorgun, eğitim, öğretim ve kişisel gelişim için sosyal medya kullanmanın faydalarından bahsederken bilinçli içerik üreticisi olmanın önemine de değindi. Bu bağlamda, sosyal medya tüketiciliğinden ziyade üreticiliğinin daha önemli olduğunun altını çizerken değişip dönüşen sosyal medya kültürüne adapte olmanın ve dijital dünyada bağlamda kalmanın önemine vurgu yaptı.

Programa katılan diğer uzman ve eğitmenlerle ele aldıkları konular şu şeklidedir: Av. Ahmet BAŞBEY, Hukuk ve İnternet; Doç. Dr. Ali Murat KIRIK, Yapay Zekâ ve Sosyal Medyanın Dünü, Bugünü ve Geleceği; Orhan TOKER, Dijital Dünya; Kaan SAK, TikTok 101; Oktay KELEŞ, Mobil Teknolojilerin Dünü, Bugünü ve Yarını; Yavuz SAMUR, Eğitimde Oyun, Oyunlaştırma.