Erişim Sağlayıcı Firmalar Sektörle İlgili Sıkıntılarını Paylaştılar

________________

ERİŞİM SAĞLAYICILARI BİRLİĞİ

19 03 2019

Erişim sektöründe hizmet veren firmalar, Erişim Sağlayıcıları Birliği aracılığıyla, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndaki (BTK) ilgili daire başkanlarıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirdiler.

19 Mart Salı günü Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin Genel Kurulu vesilesi ile Ankara da bir araya gelen, erişim sağlama ve network hizmetleri sunan firma temsilcileri, genel kuruldan önce Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda, ilgili daire başkanlarıyla bir araya geldiler. Katılımın yoğun olduğu toplantıda, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen firma temsilcileri sektörde yaşadıkları sıkıntıları paylaştılar. Erişim Sağlayıcıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Küçük’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen istişare toplantısında, hem firmalar sektörden kaynaklı sıkıntılarını dile getirdi, hemde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndaki ilgili daire başkanları firmalardan beklentilerini paylaştılar.

Yapılan istişare toplantısında firmalar, sağladıkları hizmet için sahaya indiklerinde, uygulama aşamasında karşılaştıkları sıkıntıları dile getirdiler ve bir çoğunun çözümüne yönelik yapılan istişarelerde ilgili Bilgi Teknolojileri Kurumu temsilcileriyle ortak çözümler üretip sözler aldılar. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu temsilcileri ise firma temsilcilerine, söz konusu firmalarla ilgili verdikleri hizmetleri anlattılar. Bununla beraber firma temsilcilerine, erişim sektöründe hizmet vermelerinden dolayı, hizmet verdikleri bu alanın çok önemli ve stratejik olması nedeni ile meydana gelebilecek sınıntıları ve bu sıkıntıların yaşanmaması adına kurum beklentilerini paylaştılar.

Her iki tarafında karşılıklı olarak beklentilerini ve sıkıntılarını paylaştığı toplantıda, çözümler üretilmesi ve tarafların memnun olması nedeniyle, bu toplantıya aracılık eden Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne ve temsilcilerine hem firma temsilcileri hemde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu temsilcileri memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ilettiler. Daha sonra Erişim Sağlayıcıları Birliği adına konuşan Mehmet Yılmaz Küçük, birlik adına firmalardan beklentilerini açıkladı ve her iki tarafa da teşekkür ederek stoplantıyı sonlandırdı.